Jak działa melisa?

melisa

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych ziół, po które chyba każdemu zdarzyło się kiedyś sięgnąć, jest właśnie melisa. Ludziom znana jest głównie ze swoich właściwości uspokajających. One są zresztą jej domeną, czyniącą z niej cudowne naturalne remedium na przemęczenie, problemy z zasypianiem i ogólnie rzecz biorąc wysoki poziom stresu.

Zamiast próbować obniżać napięcie alkoholem, marihuaną czy jeszcze innymi używkami, zdecydowanie lepiej, zdrowiej i skuteczniej sięgnąć po napar z melisy. Ważne jednak, by przygotować go z jakościowych ziół, które rzeczywiście będą miały prawo zadziałać. Oferuje je jedynie sprawdzony sklep zielarski. Dobrej melisy na pewno nie dostanie się w zwykłym supermarkecie, a już na sto procent nie będzie mieć ona formy ekspresowej herbatki w torebce, którą może wygodnie się parzy, ale która nie ma nic wspólnego z uzdrawiającymi ziołowymi naparami.

A jak w ogóle działa melisa prócz tego, że pomaga się uspokoić? Otóż nie tak dawno odkryto, że prócz tego, iż świetnie wycisza i doskonale przygotowuje do snu, to jest skutecznym wsparciem dla kobiet i dziewczyn narzekających na bolesne miesiączki. Łagodzi także różnego rodzaju problemy trawienne. Wspiera po prostu układ pokarmowy, albowiem działa rozkurczowo, dzięki czemu rozluźnia różne napięcia występujące w ciele, które właśnie prowadzą do zaparć, bólów brzucha, nudności czy bólów menstruacyjnych. Ponadto melisa znakomicie wspomoże trawienie po ciężkim, obfitym i kalorycznym posiłku. Może stanowić dobrą alternatywę dla wszystkim znanej mięty. A nieraz jest łatwiejsza do przyjęcia, bo ma delikatniejszy smak.

Wejdź również na portal https://www.lajf.pl, żeby dowiedzieć się dodatkowych ciekawostek na temat żywności, jaką warto spożywać.

Odwiedzając sklep z ziołami w celu zakupu jakościowej melisy, warto rozejrzeć się od razu za różnymi innymi ziołami. Nie zawsze potrzebuje się przecież uspokojenia. Czasami człowiek domaga się energii, a ten efekt zapewniają już zupełnie inne zioła. Ogólnie rzecz biorąc warto zainteresować się tematem ziół, które potrafią zdziałać naprawdę sporo dobrego.

Poprzedni post Kawa – jej uprawa i spożycie
kawa Następny post Jak w domu przygotować pyszną latte macchiato?