Jak odstawić kawę?

Uzależniony od kawy? Choć ten rodzaj uzależnienia jest normalizowany w społeczeństwie, prawda jest taka, że kawa zawiera substancje, które przyjmowane w nadmiarze mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Są osoby, które wypijają nawet 5 filiżanek kawy dziennie, co bardziej niż dla przyjemności jest czystą koniecznością, ponieważ, jak już powiedzieliśmy, kofeina uzależnia i trudno jest przestać ją pić. W tym artykule przedstawimy Ci serię zaleceń, abyś wiedział jak zrezygnować z kawy.

Jednym z najlepszych sposobów jest znalezienie alternatywy dla kawy. Możesz zacząć od zmniejszenia spożycia lub oszukać swój organizm, podając mu kawę bezkofeinową zamiast zwykłej, choć pamiętaj, że nie jest to ostateczne rozwiązanie, ponieważ nie zawiera ona kofeiny. Stopniowo zastępuj filiżanki kawy, które zwykłeś pić w ciągu dnia, zdrowszymi alternatywami, takimi jak sok, smoothie owocowe itp. W https://www.barisci.pl znajdziesz więcej alternatyw dla kawy. Nie zamieniaj kawy na herbatę, bo choć prawdą jest, że herbata jest zdrowsza, to również uzależnia i zawiera teinę, substancję silniejszą niż sama kofeina.

Jednym z powodów, dla których ludzie wchodzą w nawyk picia dużej ilości kawy jest to, że czują się zmęczeni w ciągu dnia i potrzebują kofeiny, aby być bardziej czujnym i uważnym. Ale to nie jest rozwiązanie. To, co powinieneś spróbować zrobić, to przede wszystkim dobrze wypocząć w nocy i spróbować uzyskać 8 godzin snu, których potrzebuje twój organizm, aby się zregenerować i stawić czoła dniu z energią i witalnością. Prowadzenie spokojnego, bezstresowego życia, a przede wszystkim bycie wypoczętym to podstawowe aspekty odstawienia kawy.

Jeśli jednak w nocy się wysypiasz, a mimo to w połowie popołudnia czujesz, że za chwilę zaśniesz, to prawdopodobnie dlatego, że w porze obiadowej przyjąłeś zbyt wiele kalorii, które organizm musi strawić. Z tego powodu, jeśli zazwyczaj jesz w pracy, najlepszym sposobem na porzucenie nałogu picia kawy jest postawienie na lekkie dania, które nie są zbyt obfite, dzięki czemu możesz się pożywić, zaspokoić apetyt, ale bez uczucia, że trawienie jest potem ciężkie.

Zamiast jeść duży posiłek, najlepiej podzielić swój dzień na 5 posiłków, dzięki czemu główne dania dnia będą lżejsze i łatwiejsze do strawienia. Dlatego zalecamy, aby w ciągu dnia roboczego zjeść coś około 11 rano, tak aby o 14.00 być lekko głodnym, ale bez przesady.

Poprzedni post Ważne aspekty, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru zmywarki gastronomicznej
Następny post Czynniki wpływające na cenę kawy