Kawa z cynamonem – dlaczego warto ją pić?

Czy kawa z cynamonem może stać się nie tylko smacznym, ale i wartościowym dodatkiem? Wiadomo, że sama kawa pięknie pachnie i skutecznie pobudza, z kolei cynamon znany jest ze wspaniałego aromatu oraz korzystnego wpływu na zdrowie.

Co stanie się w chwili, gdy te dwa składniki połączą się ze sobą?

Kawa z cynamonem może pomagać nam w chwili, gdy odczuwamy ból głowy i zmęczenie. Jak to możliwe? To proste – cynamon sprawia, że kawa mocniej działa. Dodatkowo i kofeina, i cynamon, mogą korzystnie wpływać na nasz organizm. Oczywiście z cynamonem możemy pić nawet najbardziej popularne rodzaje kawy. Kofeina pobudza, dodaje energii i świetnie radzi sobie jako spalacz tłuszczu, z kolei cynamon wspiera nasz organizm solidną porcją witamin i minerałów. W duecie z czarną kawą ta wartościowa przyprawa nabiera wyjątkowych właściwości.

Korzyści picia kawy z cynamonem

Na jakie korzyści możemy zatem liczyć w chwili, gdy sięgniemy po kawę z cynamonem? Na to, że taka mieszanka pomoże nam złagodzić ból (szczególnie ból miesiączkowy) oraz że wzmocni naszą odporność. Kawa i cynamon w duecie to skuteczne wsparcie w walce z wirusami, a jednocześnie istotny element działań w profilaktyce nowotworowej. Dla wielu osób najważniejsze jest jednak to, że kawa z cynamonem skutecznie wspiera odchudzanie i pomaga oczyszczać organizm ze szkodliwych toksyn. Lepszy nastrój i możliwość nacieszenia się wybornym smakiem to kolejne powody, dla których warto docenić ten napój. Uwaga – z napoju takiego musimy zrezygnować w chwili, gdy dokucza nam nadciśnienie lub gdy mamy problemy z przewodem pokarmowym (np. gdy dokucza nam choroba wrzodowa).

Poprzedni post Czy można pić herbatę na noc?
Następny post Świat kawy – od czego zacząć?