Kawa ziarnista „speciality coffee”

Szukasz kawy o naprawdę najwyższej jakości? Chciałbyś wreszcie kupić takie ziarna, które po zmieleniu i zaparzeniu smakowałyby dokładnie tak samo, jak napary zamawiane w najlepszych kawiarniach? W takim razie zacznij patrzeć na opakowania produktów. Szukaj na nich napisu „speciality coffe”. Jest to tytuł przyznawany wyłącznie najlepszym na rynku kawom ziarnistym.

Tytuł „speciality coffe” świadczy o tym, że kawa spełniła wszystkie najwyższe wymagania. A jest ich naprawdę sporo. Kryteria ustalane są wcześniej, a później tylko sprawdza się, czy konkretna kawa potrafi im sprostać. W teście można uzyskać maksymalnie sto punktów. Tytuł przyznawany jest kawie dopiero wtedy, gdy uda jej się zdobyć całe osiemdziesiąt punktów (a nie jest to mało). Kawa ziarnista, która zdoła to wszystko osiągnąć, trafi do grupy kaw „premium”, charakteryzujących się najlepszym smakiem, aromatem i ogólnie jakością. Takich produktów nie ma na rynku dużo. Szacuje się, że stanowią one jakieś pięć procent wszystkich kaw ziarnistych. Rzadko kiedy są też dostępne w hipermarketach. Jeżeli więc zależy ci na zakupie czegoś tak jakościowego, powinieneś poszukać tego w Internecie albo w specjalistycznych sklepach, zajmujących się wyłącznie sprzedażą kawy.

A co z ceną? Czy kawa ziarnista o tytule „speciality coffe” jest dostępna na każdą kieszeń? Pewnie wydaje ci się, że nie. Z własnego doświadczenia możesz wywnioskować, że najlepsze produkty z danej kategorii bywają droższe od tych ze średniej półki nawet o kilkadziesiąt procent. Czasami kosztują jeszcze więcej. Dostępne są wyłącznie dla wybranej elity. A co z kawą ziarnistą „speciality coffee”? Wbrew pozorom ona nie musi być wcale aż tak bardzo droga. Nie zawsze ma wygórowaną cenę, tak więc bez większych problemów możesz ją sobie kupić. Szukaj jej też na promocjach. Znajdź w Internecie jakiś tańszy sklep z kawami i to w nim złóż zamówienie. Przekonaj się, jak smakuje prawdziwa kawa ziarnista z tytułem „speciality coffee”.

Poprzedni post Jak i czym spienić mleko do kawy w domu?
Następny post Sposób działania ciśnieniowych ekspresów do kawy