Jakie napoje można przygotować w ekspresie do kawy?

W ekspresach do kawy najfajniejsze jest chyba to, że pozwalają one na przygotowywanie naprawdę niesamowitych napojów. Nie odbiegają one smakiem czy wyglądem od kaw serwowanych w najbardziej luksusowych restauracjach i ekskluzywnych kawiarniach. Nawet te domowe ekspresy do kawy zdecydowanie dają radę. Jakie napoje można w nich zatem przygotować i jak będą się one prezentować?

Z pomocą ekspresów do kawy każdy z łatwością utworzy warstwę puchowej pianki na gotowej już kawie. A warto zaznaczyć, że w Polsce to właśnie mleczne kawy w kawiarniach sprzedają się najlepiej. Wszyscy lubimy zabielać kofeinowe napary czy to mlekiem, czy śmietanką. A jeśli ten mleczny dodatek zostanie spieniony, smak kawy totalnie się zmienia, a przeobrażeniu ulega przy okazji także i jej wygląd. Napar z pianką prezentuje się znakomicie, więc śmiało można go serwować zaproszonym gościom. Ekspresy do kawy pozwalają tym samym na przygotowanie m.in. latte oraz przepysznego i słodkiego cappuccino.

A to oczywiście nie wszystko. Możliwości nowoczesnych ekspresów do kawy są znacznie większe. Te urządzenia pozwalają bowiem serwować nie tylko klasyczne latte i dość pospolite cappuccino, ale też wytworne espresso, któremu nie oprze się chyba żaden pracownik korporacji. Ta mała czarna kawka jest uwielbiana przez wszystkich, którzy mają wiecznie napięty grafik. Nierzadko bowiem ten grafik jest tak napięty, iż trudno znaleźć w nim dłuższą chwilę na napicie się zwykłej kawy. A małe espresso można spożyć w przeciągu dosłownie pięciu minut. Efekt pobudzenia gwarantowany. To właśnie ta kawa zawiera w sobie najwięcej kofeiny w stosunku do swojej objętości.

Nie tylko kawy z ekspresu prezentują się pięknie. Ekspresy do kawy też nie pozostawiają wiele do życzenia w kontekście swojego wyglądu. Zachwycają nowoczesnym i bardzo modernistycznym designem. Doskonale pasują do kuchni w stylu skandynawskim oraz do przestrzeni minimalistycznych. Są nie tylko praktycznymi, ale też i dekoracyjnymi dodatkami. Łączą w sobie wysoką praktyczność z równie wysokim designem.

Poprzedni post Mała Ziemiańska – legendarna kawiarnia poetów
Następny post Ekspres do kawy – dlaczego warto go mieć?